Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę złodziei samochodowych

Data publikacji 20.05.2015

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej rozbili grupę złodziei samochodowych. Przestępcy kradli głównie niemieckie samochody klasy premium. Podczas zatrzymania śledczy ujawnili i zabezpieczyli m.in. przedmioty służące do łamania zabezpieczeń zamków, kopiowania kluczyków, złącza diagnostyczne. Wśród zatrzymanych jest 49-latek poszukiwany listami gończymi.

Policjanci kryminalni z krakowskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej zadali kolejny cios w złodziei samochodów. Informacje zebrane w toku prowadzenia sprawy umożliwiły śledczym przygotowanie i zaplanowanie dotkliwego uderzenia w przestępcze podziemie. Wykorzystując specjalistyczne środki techniczne funkcjonariusze namierzyli miejsce kolejnego skoku planowanego przez podejrzewanych. Na celowniku bandytów znalazły się tym razem znane modele samochodów marki VW, Skoda, BMW i Seat. Policjanci działając dynamicznie i wyprzedzając działania złodziei przeprowadzili realizację zatrzymania wcześnie rano w lokalach wynajmowanych przez wytypowane osoby.

W krakowskich kryjówkach podejrzanych policjanci ujawnili i zabezpieczyli specjalistyczne narzędzia do łamania zabezpieczeń samochodowych. Były to między innymi złącza diagnostyczne, programatory do kluczyków, różnego rodzaju wytrychy, piloty do bram garażowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze w wysokości kilkunastu tysięcy  złotych oraz podrobione prawo jazdy. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat.

Do kolejnego zatrzymania do tej sprawy doszło w Bielsku Białej, gdzie w ręce stróżów prawa wpadł 49-letni mieszkaniec Wieliczki, który czynnie uczestniczył w przestępczym procederze kradzieży samochodów. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany listem gończym za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymanie mężczyzny w związku z próbą ucieczki miało charakter dynamiczny i odbyło się podczas, gdy ten przemieszczał się skradzionym samochodem. Zaskoczony przestępca widząc swoją beznadziejną sytuację staranował policyjny radiowóz.

Dwa odzyskane pojazdy marki Volkswagen i Skoda Octawia po dokonaniu oględzin już zostały zwrócone właścicielom.

Całe przestępcze trio trafiło do policyjnego aresztu. Teraz zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem i prokuratorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja