Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 4 kolejne osoby do sprawy wyłudzeń podatku VAT

Data publikacji 20.05.2015

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej zatrzymali kobietę oraz trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na podstawie sfałszowanej dokumentacji dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych. Zatrzymania są efektem kontynuacji działań funkcjonariuszy w sprawie, gdzie łączną wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na prawie 200 milionów złotych.

18 maja 2015 roku funkcjonariusze z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy miejskiej i wojewódzkiej, współpracując z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego komendy miejskiej i policjantami z wrocławskiej Starówki, zatrzymali kobietę w wieku 62 lat oraz trzech mężczyzn w wieku od 38 do 49 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie paliwami płynnymi. Do tej pory policjanci zajmujący się rozpracowywaniem grupy trudniącej się przestępczym procederem dotarli do blisko 30 podejrzanych. Łączną wartość uszczupleń finansowych na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na prawie 200 milionów złotych.

Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wykorzystując różne podmioty gospodarcze, na podstawie sfałszowanej dokumentacji, dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych.

Wśród zatrzymanych 18 maja br. znajduje się jedna z osób zajmujących się kierowaniem przestępczą działalnością grupy. W trakcie przeszukań siedzib firm i mieszkań należących do podejrzanych zabezpieczono dokumentację księgową oraz komputery.

Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony