Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za bezprawne pozbawienie wolności

Data publikacji 20.05.2015

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie Przemysław R. zatrzymany w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności młodego mężczyzny. Bielańscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Wydziału Terroru i Zabójstw KSP i Wydziału Realizacyjnego KSP zatrzymali 35–latka w budynku przy ulicy Oczapowskiego w Warszawie. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny bielańskiej komendy około godziny 1:00 został powiadomiony przez matkę młodego mężczyzny, że jej syn jest przetrzymywany w budynku przy ulicy Oczapowskiego i że sprawca żąda od niej pieniędzy za uwolnienie syna. Policjantom udało się raz skontaktować z ofiarą, ale potem kontakt się urwał.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z Wydziału Terroru i Zabójstw KSP oraz funkcjonariusze z Wydziału Realizacyjnego KSP. W międzyczasie, wykorzystując nieuwagę sprawcy, pokrzywdzony wydostał się z miejsca, w którym był przetrzymywany. Z relacji ofiary wynikało, że mężczyzna ma przedmiot przypominający broń palną i groźnego psa rasy amstaff.

Około 6:00 funkcjonariusze z wydziału realizacyjnego siłowo weszli do mieszkania, gdzie zastali podejrzanego oraz trzech jego kolegów. 35-latek był bardzo agresywny i próbował szczuć policjantów psem, który wcześniej dotkliwie pogryzł pokrzywdzonego.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy przy ulicy Żeromskiego. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli środki odurzające, za posiadanie których mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. 35– letni Przemysław R. decyzją sądu został tymczasowego aresztowany na  3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.96 MB)

Powrót na górę strony