Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Ida" odnalazła zaginionego, który ukrył się w zbożu

Data publikacji 20.05.2015

Zaledwie 30 minut potrzebował przewodnik z psem służbowym, by wczoraj późnym wieczorem odnaleźć zaginionego mężczyznę. 67-letni mieszkaniec gminy Strzyżewice wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Ida przeszukała pobliskie zarośla i pola. Odnalazła zaginionego w zbożu, gdzie ukrył się przed szukającymi go policjantami.

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem. Około 21:00 dyżurny z komisariatu w Niemcach został powiadomiony o zaginięciu 67-letniego mieszkańca gminy Strzyżewice. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze niemal natychmiast uznali, że w poszukiwania trzeba zaangażować przewodnika z psem służbowy. Bardzo szybko poprosili o pomoc dyżurnego KMP w Lublinie.

Przewodnik z psem służbowym od razu zostali zaangażowani w działania. Pies szybko złapał trop za zaginionym 67-latkiem. Przeszukiwał oddalone od miejsca zamieszkania mężczyzny o kilkaset metrów pola, zarośla oraz okolice pobliskiego lasu. Już po 30 minutach doprowadził policjantów do celu. Jak się okazało, zaginiony mężczyzna ukrył się przez szukającymi go policjantami w zbożu i tam czekał, aż poszukiwacze zmienią swój kierunek.

67-letni mieszkaniec gminy Strzyżowice został przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony