Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany do sprawy SKOK Wołomin

Data publikacji 21.05.2015

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejną osobę ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzaną o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. 46-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracując pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zatrzymali wczoraj kolejną osobę ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej podejrzaną o wyłudzenie ze SKOK-u Wołomin pożyczek i kredytów na łączną kwotę prawie 100 milionów złotych. Grupa prowadziła swój proceder w okresie od 2009 roku do 2013 roku wykorzystując do tego podstawione osoby i fikcyjne firmy oraz sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu o wysokości osiąganych dochodów i sfałszowane operaty szacunkowe nieruchomości.

Zatrzymany 46-latek już wczoraj usłyszał zarzuty, a dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Białymstoku / mw)

Czytaj również: Zatrzymani za wyłudzanie kredytów ze SKOK Wołomin >>

Powrót na górę strony