Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 78-latki

Data publikacji 22.05.2015

Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze komisariatu w Markach zostali powiadomieni przez jedną z mieszkanek, że nie ma ona kontaktu ze swoją teściową. Wspólnie z policjantami kobieta udała się do miejsca jej zamieszkania. Tam, po wyważeniu drzwi, na podłodze w przedpokoju znaleźli leżącą starszą kobietę z obrażeniami głowy. Policjanci natychmiast wezwali do pokrzywdzonej karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratunkowy stwierdził jednak zgon kobiety. Policjanci przystąpili do ustalenia jego przyczyn.

Kilka dni intensywnej pracy, przesłuchania świadków i zbierania dowodów, pozwoliły kryminalnym na zatrzymanie osoby podejrzewanej o dokonanie tego czynu. 43-letni Ireneusz K. trafił do policyjnej celi. Jak ustalili policjanci i prowadzący śledztwo prokurator, mężczyzna mógł dokonać zabójstwa 78-latki na tle rabunkowym.

43-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wołominie już zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony