Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pielęgniarka podrobiła 84 recepty

Data publikacji 22.05.2015

Pielęgniarka, która podrabiała recepty, została zatrzymana przez zabrzańskich policjantów. Kobieta wystawiła w sumie 84 recepty na swoje tabletki przeciwbólowe. Przestępczy proceder trwał od trzech lat. Zatrzymana przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

Policjanci z komisariatu I w Zabrzu zatrzymali 50-letnią pielęgniarkę, która wykradała druki recept i przepisywała sobie tabletki przeciwbólowe. Wpadła, gdyż farmaceuta u którego recepty były realizowane zapamiętał, że klient na którego recepta została wystawiona ma uczulenie właśnie na ten lek. Niezwłocznie powiadomił policję o podejrzeniach podrobienia recepty.

Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że od 2012 roku pielęgniarka kradła recepty z zabrzańskiej przychodni, w której pracowała. W sumie podrobiła 84 recepty, wypisując leki przeciwbólowe. Recepty fałszowała na własny użytek, używając danych różnych pacjentów.

Kobieta przyznała się do winy i poddała dobrowolnie karze w wymiarze roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony