Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość samochodową

Data publikacji 26.05.2015

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej wraz z funkcjonariuszami z VII komisariatu zatrzymali kolejnego złodzieja samochodowego. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież hondy wartej 65 tysięcy złotych. Śledczy podczas zatrzymania ujawnili i odzyskali skradziony samochód oraz zabezpieczyli przedmioty służące do łamania zabezpieczeń stacyjek.

Policjanci kryminalni z krakowskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej wraz z funkcjonariuszami z VII komisariatu, zadali kolejny cios w przestępczość samochodową. Informacje zebrane w toku prowadzenia sprawy umożliwiły śledczym przygotowanie i zaplanowanie kolejnego zatrzymania złodzieja samochodów. Policjanci wykorzystując specjalistyczne środki techniczne i podejmując żmudną pracę operacyjną namierzyli kryjówkę 40-latka podejrzanego o kradzieże aut. Na celowniku mężczyzny znalazł się tym razem specyficzny model hondy warty 65 tysięcy złotych.

Policjanci działając z zaskoczenia przeprowadzili realizację zatrzymania wcześnie rano w lokalu wynajmowanym przez mężczyznę. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli specjalistyczne narzędzia do łamania zabezpieczeń samochodowych. Zabezpieczono również skradziony samochód, który po sprawdzeniu i oględzinach trafił do prawowitego właściciela.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny 40-latek odpowie przed sądem i prokuratorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.4 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja