Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 137 km/h w terenie zabudowanym - stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 26.05.2015

Już po kilku dniach obowiązywania nowych przepisów ruchu drogowego znacznie zaostrzających restrykcje wobec sprawców poważnych wykroczeń drogowych, miliccy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna na 3 miesiące stracił prawo jazdy, grozi mu także wysoka kara grzywny.

21 maja br. policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Milicza podczas patrolu drogi krajowej nr 15 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli przed sobą kierowcę auta, który nie zważając na podwójne linie ciągłe oraz znaki zakazujące wyprzedzania innych pojazdów, kilkukrotnie złamał te zakazy oraz znacznie przekraczał dozwoloną prędkość jazdy, momentami jadąc nawet ponad 150 km/h. Gdy kierowca wjechał do miejscowości Dziadkowo, nie zwolnił i w terenie zabudowanym jechał aż 137 km/h przekraczając aż o 87 km prędkość jazdy dopuszczalną w terenie zabudowanym.

Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Londynu pochodzący z Bydgoszczy. Funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego za popełnione wykroczenia zatrzymali mężczyźnie angielskie prawo jazdy, wydając mu stosowne pokwitowanie, zezwalając na dalszą jazdę – w tym przypadku, gdy zatrzymano zagraniczne prawo jazdy – tylko na okres do 72 godzin. 

Prawo jazdy trafi do miejscowego starosty powiatowego, który niezwłocznie wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące. Oczywiście oprócz zatrzymania prawa jazdy, za popełnione wykroczenia drogowe kierowcy grozi także wysoka kara grzywny.

(KWP we Wrocławiu / mo)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.42 MB)

Powrót na górę strony