Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w związku ze śmiercią 17-letniej Agaty

Data publikacji 26.05.2015

W poniedziałek policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie młode kobiety mogące mieć związek z zabójstwem 17-letniej Agaty z Wejherowa. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwoli prokuratorowi przedstawić zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali wczoraj dwie kobiety w wieku 17 i 18 lat mogące mieć związek ze śmiercią 17-letniej Agaty. Zatrzymane mieszkanki Gdańska od samego początku były w zainteresowaniu policjantów. Bezpośrednio po zdarzeniu pod uwagę była brana wersja zabójstwa za zgodą pokrzywdzonej i na prośbę pokrzywdzonej.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić zarzut zabójstwa, który usłyszała zatrzymana 17-latka. Druga z zatrzymanych usłyszała zarzut utrudniania prowadzonego postępowania poprzez pomoc sprawcy przestępstwa.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec 17-latki prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(KWP w Gdańsku / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.91 MB)

Powrót na górę strony