Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nastolatek za zabójstwo 85-letniej kobiety

Data publikacji 27.05.2015

Policjanci wydziału kryminalnego z Cieszyna i Strumienia zatrzymali 16-latka, podejrzewanego o zabójstwo 85-letniej kobiety. Nastolatek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd zdecyduje, czy za to przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły.

W miniony piątek 22 maja około 19.00 policjanci ze strumieńskiego komisariatu zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok 85-letniej kobiety w jednym z domów w Zbytkowie. Jej ciało odnaleźli członkowie rodziny. Kobieta miała obrażenia głowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że z mieszkania zginęły pieniądze. Niezwłocznie na miejsce została skierowana grupa operacyjno-procesowa. Policjanci ze Strumienia i Cieszyna, biegli z zakresu medycyny sądowej i technicy kryminalistyki, pod nadzorem dwóch cieszyńskich prokuratorów, przez kilkanaście godzin prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

Kryminalni przez wiele godzin analizowali zabezpieczone ślady, weryfikowali informacje uzyskane w trakcie przesłuchań świadków oraz sprawdzali nagrania z kamer monitoringu. Na tej podstawie policjanci wytypowali sprawcę. W niedzielę stróże prawa zatrzymali osobę, która mogła mieć związek ze śmiercią 85-letniej kobiety. 16-letni mieszkaniec Zbytkowa, postanowieniem sądu rodzinnego, został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd podejmie decyzję, czy podejrzewany nastolatek odpowie za to przestępstwo jak dorosły.

(KWP w Katowicach / mj)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Ręce skute kajdankami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.23 MB)

Powrót na górę strony