Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego

Data publikacji 28.05.2015

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 42 – letniego mieszkańca gminy Paszowice, którego zaginięcie zgłosiła wczoraj, w godzinach popołudniowych, rodzina. Akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci z Jawora, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu w Bolkowie. Po kilku godzinach prowadzonych poszukiwań, mężczyznę zauważył na terenie powiatu jeleniogórskiego, policjant z Bolkowa, będący po służbie. Zaginiony, który choruje na schizofrenię, kompletnie zdezorientowany, znajdował się na przystanku autobusowym, kilkanaście kilometrów od domu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych mieszkanka gminy Paszowice powiadomiła jaworską komendę policji o zaginięciu swojego 42 - letniego syna. Jak wynikało z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą, mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej i oddalił się w nieznanym kierunku. Z uwagi na fakt, że mężczyzna choruje na schizofrenię i od ponad doby nie powrócił do miejsca zamieszkania, istniało realne zagrożenie życia i zdrowia zaginionego.

Po zgłoszeniu jaworscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionego. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Do akcji poszukiwawczej skierowano też policjantów z komisariatu w Bolkowie. Funkcjonariusze poszukując zaginionej osoby sprawdzali m.in. drogi, pola, kompleksy leśne oraz obszar przyległy do miejsca zamieszkania zaginionego. Funkcjonariusze rozmawiali także z osobami, które mogły mieć informacje, co do miejsca pobytu 42 - latka. Akcję prowadzono na terenie kilku gmin powiatu jaworskiego.

W trakcie trwania poszukiwań, tuż przed północą, zaginionego zauważył będący w czasie wolnym od służby policjant z komisariatu w Bolkowie. Mężczyzna znajdował się na przystanku autobusowym, w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Był on kompletnie zdezorientowany. Odnaleziono go kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Na szczęście mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń i po przeprowadzeniu badań lekarskich, został przekazany rodzinie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony