Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na A2 pirat jechał toyotą skradzioną w Niemczech

Data publikacji 28.05.2015

Nieoczekiwany finał pościgu za piratem drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi na autostradzie A2 zatrzymali 33-latka, który łamiąc przepisy podróżował toyotą skradzioną w Niemczech.

27 maja 2015 r. przed godz. 11.00 policjanci  otrzymali sygnał od osób podróżujących autostradą A2, że w kierunku Warszawy jedzie toyota avensis, której kierujący stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Jechał szybko, agresywnie i zajeżdżał drogę innym pojazdom. Wobec podejrzenia, że kierujący toyotą mógł być nietrzeźwy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi podjęli pościg za opisywanym pojazdem. Aby bezpiecznie zatrzymać uciekiniera, policjanci nawiązali współpracę z personelem punktu poboru opłat w pobliżu Strykowa. Gdy po kilku minutach toyota podjechała do bramek, obsługa nie podniosła szlabanu. Wtedy policjanci  skontrolowali pojazd.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Warszawy kierujący toyotą był trzeźwy. Nie posiadał jednak dokumentów samochodu ani uprawnień do kierowania. Mężczyzna tłumaczył, że pożyczył auto od brata i w pośpiechu zapomniał zabrać dokumenty. Wnikliwa kontrola wykazała, że tablice rejestracyjne zamontowane na toyocie avensis pochodzą z toyoty… auris. Szybko okazało się, że samochód, którym podróżował 33-latek, kilka godzin wcześniej został skradziony z terenu Niemiec. Wobec przytłaczających dowodów mieszkaniec Warszawy wyznał, że zmyślił historię o bracie, wiedząc, że auto było kradzione. Jakby tego było mało, wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu umieszczenia w zakładzie karnym.

W tej sytuacji 33-latek został zatrzymany i osadzony w zgierskiej komendzie policji. W oparciu o zebrane w sprawie materiały prokurator zadecyduje o treści zarzutów, które zatrzymany usłyszy.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja