Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli duże ilości nielegalnych medykamentów

Data publikacji 29.05.2015

Policjanci z Tarnowa wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zabezpieczyli blisko 5 tysięcy sztuk nielegalnych leków. W związku ze sprawą zatrzymanych zostało dwoje mieszkańców Podkarpacia – 38-letnia kobieta i jej znajomy 26-latek. Obydwoje usłyszeli zarzuty.

To była sprawnie przeprowadzona akcja. W poniedziałkowe popołudnie  tarnowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej, w ramach prowadzonej na terenie całego kraju akcji,  zatrzymali w rejonie zjazdu z autostrady A4  na ul. Wilczej w Tarnowie samochód, którym poruszała się para znajomych z Podkarpacia. W bagażniku prowadzonego przez 26-latka rovera została ujawniona turystyczna torba, wypełniona zaadresowanymi kopertami, zawierającymi niedozwolone farmaceutyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli 4860 sztuk zabronionego w naszym kraju  specyfiku na odchudzanie.

Jak ustalono, zakazane na polskim rynku środki oferowane były za pośrednictwem Internetu i sprzedawane osobom z terenu całego kraju. 

Sprzedająca je 38-latka oraz 26-latek zostali zatrzymani. Obydwoje usłyszeli zarzuty przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Grozi za to kara pozbawiania wolności do 2 lat.

Tarnowska prokuratura,  do której młodzi ludzie zostali doprowadzeni przez policjantów,  zastosowała wobec nich dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci ustalają m.in. jak długo trwał nielegalny proceder i źródło  pochodzenia niedozwolonych medykamentów.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony