Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli dwóm tragediom

Data publikacji 29.05.2015

Szybkie i profesjonalne działania świętokrzyskich policjantów zapobiegło wczoraj dwóm tragediom. Zdecydowane działania jakie wczoraj podjęli jędrzejowscy policjanci doprowadziły do odnalezienia 35-letniej kobiety, której zniknięcie zaniepokoiło rodzinę. Natomiast funkcjonariusze z buskiej jednostki odnaleźli 92-letniego mężczyznę, który poszedł na swoją łąkę. Sytuacja była trudna, ponieważ dodatkowo okazało się, że zaginiony senior choruje na cukrzycę. W obu przypadkach policjanci bardzo szybko rozpoczęli poszukiwania.

Poszukiwania w Jędrzejowie

Wszystko rozpoczęło się wczoraj wieczorem około godziny 20:30 w gminie Słupia Jędrzejowska. Wtedy to, dyżurny komendy został powiadomiony przez najbliższych członków rodziny 35-latki, o jej zaginięciu.  Z policyjnych ustaleń wynikało, że kobieta może mieć problemy osobiste. Funkcjonariusze, jak zawsze w takiej sytuacji, podjęli natychmiastowe czynności, aby ustalić gdzie aktualnie znajduje się 35-latka.

Podjęte działania przez jędrzejowskich policjantów w celu odnalezienia kobiety okazały się skuteczne. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji stróżów prawa zaginiona już dwie godziny później została odnaleziona w rejonie rzeki. W trosce o jej bezpieczeństwo i zdrowie, została przekazana pod opiekę lekarską. Życiu 35-latki nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Buscy policjanci odnaleźli schorowanego mężczyznę

Kilka minut przed godziną dwudziestą pierwszą dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju otrzymał informację o zaginięciu 92-letniego mężczyzny.  Do zaginięcia doszło wczoraj po południu, w jednej z podbuskich miejscowości. 92-letni mężczyzna poszedł wtedy na swoją łąkę, zabierając ze sobą kosę i widły. Kiedy nieobecność seniora w domu przedłużała się, rodzina zaczęła go szukać. Gdy ich działania nie przyniosły zamierzonego skutku, powiadomili Policję. Natychmiast w miejsce gdzie 92-latek był widziany po raz ostatni, udali się policjanci pełniący służbę.

Funkcjonariusze poszli w kierunku łąki, na którą najprawdopodobniej udał się senior. Po drodze znaleźli but oraz latarkę należącą do zaginionego. W trakcie dalszych poszukiwań policjanci zauważyli leżącego w trzcinie, bosego, skrajnie wyczerpanego i przemokniętego mężczyznę. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy, wezwano karetkę pogotowia.  Mężczyzna został oddany pod opiekę lekarza i przewieziony do szpitala.

Szybkie i profesjonalne działania policjantów, zapobiegły tragediom.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony