Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie rozpowszechniał filmy – straty sięgają co najmniej 5 milionów złotych

Data publikacji 30.05.2015

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która rozpowszechniała nielegalnie filmy. Straty zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 5 milionów złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało 3 mężczyzn. Zabezpieczono m.in. kilkanaście komputerów, dysków zewnętrznych oraz serwerownie. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ok. 45 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą, która za pośrednictwem stron internetowych, bez uprawnień rozpowszechniała nielegalnie zwielokrotnione filmy.

Policjanci nad tą sprawą pracowali już od dłuższego czasu. Zatrzymanych w związku z tym zostało trzech mieszkańców powiatu wrocławskiego w wieku od 24 do 33 lat. Policjanci przeszukali wiele miejsc, w tym pomieszczenia mieszkalne, biurowe oraz samochody.

W trakcie tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli wiele sprzętu informatycznego służącego do przestępczego procederu: 14 komputerów, 13 dysków zewnętrznych, 40 kart bankomatowych prepaid, serwerownie, kilka telefonów komórkowych, płyty DVD, karty SIM oraz pendrivy.

Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi nie mniej niż 45 tysięcy złotych. Straty jakie mogli spowodować zatrzymani to kwota nie mniejsza niż 5 milionów złotych.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KWP Wrocław / ik

Film Nielegalnie rozpowszechniał filmy – straty sięgają co najmniej 5 milionów złotych

Pobierz plik Nielegalnie rozpowszechniał filmy – straty sięgają co najmniej 5 milionów złotych (format mp4 - rozmiar 20.98 MB)

Powrót na górę strony