Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli blisko 100 tysięcy złotych

Data publikacji 05.06.2015

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie wykonaniem przestępstwa, związanego z przywłaszczeniem prawie 90 tysięcy złotych. To drugi mężczyzna aresztowany w tej sprawie.

2 czerwca tego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali 42-letniego mężczyznę, któremu został przedstawiony zarzut sprawstwa kierowniczego, czyli kierowania popełnieniem przestępstwa. Mieszkaniec Żagania jest podejrzany o to, że nakłonił swojego znajomego do przywłaszczenia ponad 20 tysięcy euro i prawie 19 tysięcy złotych (należących do firmy, w której pracował) odebrał przywłaszczone pieniądze, podzielił się łupem ze znajomym, a następnie upozorował włamanie do samochodu ciężarowego, gdzie paczka z tymi pieniędzmi  miała się znajdować.

Przypomnijmy, że do tego przestępstwa doszło na początku kwietnia tego roku. Wówczas dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do kabiny samochodu ciężarowego, zaparkowanego przy jednej z żagańskich firm. Do włamania miało dojść w nocy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zamek w drzwiach do kabiny samochodu ciężarowego został uszkodzony. Z kabiny miała zniknąć paczka pieniędzy (ponad 20 tysięcy euro i prawie 19 tysięcy złotych) o łącznej wartości prawie 90 tysięcy złotych.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, jeszcze w dniu zgłoszenia o kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego, zatrzymali do wyjaśnienia 31-letniego mężczyznę, pracownika firmy. W czasie przeszukania jego mieszkania, policjanci w gitarze znaleźli część ukrytych pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonych mu, firmowych pieniędzy, a następnie został tymczasowo aresztowany.

Policjanci podejrzewali jednak, że zatrzymany 31-latek nie działał sam. Dlatego prowadzili dalsze działania operacyjne i zbierali materiał dowodowy. Dzięki intensywnej pracy wykrywczej,  2 czerwca tego roku  policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o kierowanie całym przestępstwem. Mężczyzna ten został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.  3 czerwca Sąd Rejonowy w Żaganiu aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. /mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja