Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 06.06.2015

Zatrzymany przez policjantów 32-letni mieszkaniec gminy Rojewo usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Dwa dni temu (4.06.2015 r.) dyżurny z Inowrocławia otrzymał informację o śmierci mężczyzny w jednym z domów na terenie gminy Rojewo. Policjanci, działając pod nadzorem prokuratora, zebrali dowody w sprawie, z których wynika, że doszło tam do zabójstwa 33-letniego mężczyzny. Na tej podstawie mundurowi zatrzymali 32-letniego brata zabitego, który trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonego śledztwa, kryminalni ustalili, że do przestępstwa doszło w czasie awantury o podłożu rodzinnym. Wtedy to jeden z braci ugodził drugiego nożem w plecy, co najprawdopodobniej było przyczyną śmierci.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Jeszcze wczoraj (5.06.2015 r.) mundurowi na podstawie zebranych dowodów, doprowadzili 32-latka do oskarżyciela, a następnie sądu, z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił on do aresztu.  Kodeks karny za zabicie człowieka przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony