Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 14-letnią obywatelkę Szwajcarii

Data publikacji 09.06.2015

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Wilda odnaleźli zaginioną 14-latkę. Dziewczyna przyjechała ze Szwajcarii do Polski pociągiem. Poznańscy policjanci ustalili, że kiedy zdenerwowani rodzice przeżywali dramat związany z zaginięciem córki, nastolatka w tym czasie spacerowała po Poznaniu.

3 czerwca br. poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 14-letniej obywatelki Szwajcarii. Z informacji posiadanych od rodziców ustalono, że dziewczynka pozostawiła list w którym napisała, że wyrusza w podróż zagraniczną razem ze swoim zwierzątkiem – królikiem. Ponadto nieletnia przed ucieczką z domu sprawdzała w internecie adresy poznańskich placówek opiekuńczych oraz Centrum Handlowego „Stary Browar”, a także próbowała zamówić bilet kolejowy z Berlina do Poznania.

W godzinach wieczornych policjanci po otrzymaniu komunikatu o zaginionej dziewczynce wszczęli poszukiwania. Na 14-latkę natrafili dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Odpowiadająca rysopisowi zaginiona wraz ze swoim zwierzątkiem, którego trzymała w plecaku spacerowała ulicami Górnej Wildy. Posługując się językiem angielskim, oświadczyła policjantom, że jej rodzice przebywają w Szwajcarii.

Dyżurny Komisariatu Policji Poznań Wilda przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji  o odnalezieniu dziewczynki bezzwłocznie poinformował rodziców, którzy 4 czerwca br. odebrali córkę od poznańskich funkcjonariuszy.

Apelujemy do wszystkich rodziców i opiekunów, aby ze szczególną uwagą i ostrożnością zajmowali się dziećmi w trakcie wakacji. Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy, aby w szczególności te najmłodsze dzieci same wychodziły z domu i bez opiekunów przebywały w miejscach, gdzie może zagrażać im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony