Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował ukraść scanię – wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku

Data publikacji 11.06.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanemu o włamanie do pojazdu i usiłowanie kradzieży samochodu ciężarowego. Zatrzymany wpadł na gorącym uczynku, gdy usiłował uruchomić ciężarówkę. Po zatrzymaniu podejrzanego, funkcjonariusze stwierdzili, że przewody stacyjki są już powyciągane i poprzecinane. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku kradzieży samochodu ciężarowego marki "Scania". Podejrzany to 36-letni mieszkaniec Łodzi. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca 2015 r. około godziny 3.00 w nocy, w rejonie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Policjanci otrzymali informację o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie i prawdopodobnej próbie kradzieży pojazdu ciężarowego. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę siedzącego w kabinie ciężarowej scanii. Podejrzany manipulował coś przy stacyjce.

Po zatrzymaniu mężczyzny, policjanci stwierdzili, że przewody stacyjki są już powyciągane i poprzecinane. Dalsze czynności w tej sprawie i zebrany materiał dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów włamania do pojazdu i usiłowania kradzieży samochodu ciężarowego.

Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Psim Polu prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy mężczyzna ma na swoim koncie również inne tego typu przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja