Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za napad rabunkowy w sklepie

Data publikacji 11.06.2015

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów, a podejrzany o napad rabunkowy w jednym ze sklepów. Sprawca groził ekspedientce, bił ją i dusił. Doprowadzając ją do stanu bezbronności, ukradł z kasy gotówkę oraz portfel pokrzywdzonej. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny podejrzanego o napad rabunkowy w jednym z wrocławskich sklepów, działających na terenie dzielnicy Rakowiec. 38 – letni podejrzany trafi do aresztu po tym, jak został zatrzymany przez wrocławskich policjantów w dniu 7 czerwca br. Funkcjonariusze odzyskali też skradzioną z kasy gotówkę oraz portfel ekspedientki.

Do zatrzymania doszło podczas interwencji funkcjonariuszy, podjętej w związku z informacją o tym, że w jednej z kamienic na terenie dzielnicy Rakowiec, zabarykadował się w piwnicy mężczyzna, który groził podpaleniem butli z gazem.
Z uwagi na realne zagrożenie wybuchem, z budynku mieszkalnego ewakuowano wówczas łącznie 21 osób. Przez około 2 godziny rozmowy z desperatem prowadzili policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Negocjacje okazały się skuteczne. W wyniku podjętych działań, mężczyzna opuścił piwnicę. Nikt nie doznał żadnych obrażeń.

Zatrzymany, po wcześniejszym przebadaniu przez lekarza, trafił do policyjnego aresztu. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, wcześniej w tym samym dniu dopuścił się rozboju w jednym ze sklepów funkcjonujących także na terenie wrocławskiej dzielnicy Rakowiec. Skradzione mienie policjanci odzyskali właśnie podczas interwencji prowadzonej wobec mężczyzny, który zabarykadował się w piwnicy.

Po wykonaniu czynności z zatrzymanym mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju.

Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony