Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę złodziei samochodów

Data publikacji 12.06.2015

Małopolscy policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę złodziei samochodów. Przestępcy działali na terenie kilku województw (m.in. małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego). Łupem padały głównie luksusowe samochody, które miały specyficzne wersje nadwozia i wyposażenia. Policjanci ustalili, że łączna wartość skradzionych pojazdów to ponad 1,2 mln zł. Członkowie grupy przestępczej mogli dokonać kradzieży ponad 30 pojazdów.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zadali kolejny cios w przestępczość samochodową. Zebrane informacje umożliwiły śledczym przygotowanie i zaplanowanie realizacji zatrzymania złodziei luksusowych samochodów. Policjanci, podejmując żmudną pracę operacyjną, namierzyli kryjówkę złodziei. Trop okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas realizacji policjanci zatrzymali dwóch złodziei w wieku 37 i 45 lat.  Na celowniku bandytów były głównie luksusowe samochody, które miały specyficzne wersje nadwozia i wyposażenia. Jak ustalono, w grupie obowiązywał ścisły podział zadań. Jeden z mężczyzn włamywał się do samochodów celem ich kradzieży, natomiast drugi miał za zadanie przeprowadzić pojazd z miejsca kradzieży do miejsca ukrycia.  Później obaj, wspierani przez innych członków grupy,  odpowiadali za rozbieranie pojazdów na części i ich sprzedaż lub sprzedaż pojazdu w całości. Policjanci ustalili również, że łączna wartość skradzionych pojazdów to ponad 1,2 mln zł.

Śledczy podczas przeszukania dziupli ujawnili i zabezpieczyli w całości dwa skradzione samochody, liczne części samochodowe i pocięte karoserie pojazdów oraz narzędzia, którymi posługiwali się przestępcy. Zabezpieczone samochody po oględzinach trafiły do prawowitych właścicieli.
 
Prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mj)

 

Film zabezpieczone samochody i części, pobieranie odsicków palców

Pobierz plik zabezpieczone samochody i części, pobieranie odsicków palców (format mp4 - rozmiar 9.44 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja