Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł paliwo, potrącił pieszych i uciekł

Data publikacji 18.06.2015

Policjanci z Leżajska ustalili i zatrzymali 35-letniego kierowcę osobowego renault, który najpierw ukradł paliwo, a uciekając potrącił dwójkę pieszych. Mężczyzna nie udzielił pomocy poszkodowanym i odjechał. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala.

W poniedziałek, tuż przed północą, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku skierował policyjny patrol w rejon stacji paliw na jednej z ulic Leżajska, gdzie według zgłoszenia kierujący renault clio nie płacąc za paliwo, po zatankowaniu pojazdu wsiadł za kierownicę i odjechał. Wyjeżdżając ze stacji, wjechał na chodnik, gdzie potrącił dwie osoby. Kierujący renault uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanym.
 
W wyniku wypadku 18-letnia mieszkanka Leżajska doznała obrażeń. Młody mężczyzna, który był z kobietą doznał ogólnych potłuczeń. Oboje trafili do szpitala i pozostali na dalszej obserwacji.
 
Na podstawie zebranych informacji oraz zapisu monitoringu policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę renault. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy poszkodowanym i kradzież paliwa.
 
Wczoraj prokurator przychylił się do policyjnego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Mężczyzna będzie zgłaszał się w jednostce Policji trzy razy w tygodniu, w ramach policyjnego dozoru.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony