Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces stołecznych kryminalnych

Data publikacji 19.06.2015

Dzięki wytrwałości stołecznych kryminalnych ścigany od 23 lat mężczyzna podejrzany o udział w zbiorowym gwałcie ze szczególnym okrucieństwem odpowie przed sądem. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, ukrywał się na terenie Słowacji. To już kolejna osoba w ciągu ostatnich kilku dni, która - na podstawie informacji uzyskanych przez stołecznych policjantów - została zatrzymana przez zaprzyjaźnione służby z innych państw na ich terenie.

Do przestępstwa doszło w Warszawie w 1992 roku. Tuż po zgwałceniu i pobiciu młodej kobiety przez czterech mężczyzn, policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. Ustalili także czwartego podejrzanego, ale ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był ścigany najpierw listem gończym, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Choć od popełnienia zbrodni upłynęło wiele lat policjanci nadal szukali podejrzanego, aby odpowiedział za swój czyn. Trop prowadził do Słowacji. Stołeczni kryminalni z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego ustalili, że mający obecnie 60 lat Bogdan Z. może przebywać w okolicach Bratysławy.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji, współpracując z kolegami ze Słowacji, potwierdzili te informacje. Tamtejsi policjanci zatrzymali 60-latka. Została już wszczęta procedura ekstradycyjna. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski i tutaj odpowie przed sądem.

(KSP / mg)

Nagranie audio Wypowiedź Edyty Adamus z Zespołu Prasowego KSP

Pobierz plik Wypowiedź Edyty Adamus z Zespołu Prasowego KSP (format mp3 - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony