Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzionego busa

Data publikacji 22.06.2015

Dostawcze renault warte prawie 50 tys. złotych odzyskali policjanci ze strzeleckiej drogówki. 28-letni kierowca auta, nie zatrzymując się do policyjnej kontroli, próbował uniknąć odpowiedzialności. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem - grozi mu do 5 lat więzienia.

W czwartek (18 czerwca) policjanci z wydziału ruchu drogowego strzeleckiej komendy zauważyli kierowcę białego busa, który jechał z nadmierną prędkością. Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 22. Policjanci patrolujący jej odcinek z Dobiegniewa w kierunku Wałcza, widząc kierowcę niestosującego się do przepisów, postanowili go zatrzymać. Ten pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych jechał jeszcze przez kilkanaście kilometrów. Policjanci zajechali mu drogę, zmuszając do zjechania na pobocze, ten jednak wyskoczył z busa i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mundurowi dogonili mężczyznę i zatrzymali.

Po sprawdzeniu okazało się, że jest nim 28-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, a dostawcze renault z 2013 roku, tego samego dnia, skradziono na terenie Niemiec. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany bus na policyjny parking. Dzień później mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu do 5 lat więzienia.  

To kolejne odzyskane auto w ostatnim czasie przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. 28 maja br. mundurowi odzyskali bmw warte 60 tysięcy złotych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film Odzyskany przez policjantów bus


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskany przez policjantów bus (format flv - rozmiar 4.68 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja