Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zgwałcenie

Data publikacji 25.06.2015

Wolscy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 21-letniej kobiety. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wykorzystał jej bezradność, doprowadzając do obcowania płciowego. Paweł W. usłyszał już zarzuty karne. Zatrzymanemu za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Woli zatrzymali 51-latka podejrzanego o zgwałcenie 21-letniej kobiety, która zgłosiła się do komendy przy ul. Żytniej. Z pierwszych informacji wynikało, że kilka godzin wcześniej kobieta wybrała się ze znajomymi do pubu. Tam spożywała alkohol. Po powrocie do mieszkania położyła się spać. Następnego ranka obudziła się, niewiele pamiętając z tej nocy. Obok niej w łóżku leżał znany jej mężczyzna. Wszystko wskazywało, że prawdopodobnie wykorzystał on bezradność kobiety i zgwałcił ją.

Po zgłoszeniu przestępstwa, funkcjonariusze z Woli przystąpili do działania. Kiedy jednen patrol przewoził pokrzywdzoną do szpitala na badania lekarsie, drugi w tym czasie zatrzymał Pawła W. W prokuraturze rejonowej 51-latek usłyszał zarzuty zgwałcenia. Za ten czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony