Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za podpalenia samochodów

Data publikacji 25.06.2015

Już kilka godzin po zdarzeniu grodkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 28–letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenia samochodów, kontenerów na śmieci oraz piwnicy w jednym z grodkowskich bloków. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na 200 000 złotych. Mężczyźnie może grozić do 8 lat więzienia.

Informację o pożarze dyżurny Komisariatu Policji w Grodkowie otrzymał w nocy 23 czerwca br. Pierwsze zgłoszenie o palących się na parkingu samochodach policjant odebrał około godziny 3:00. Natychmiast skierował na miejsce policjantów. Po kilku minutach funkcjonariusze zaczęli otrzymywać kolejne zgłoszenia o pojawiających się pożarach w różnych częściach miasta. Paliły się samochody, kontenery na śmieci, a także piwnica wielorodzinnego bloku.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, a także zebrali informacje, które pozwoliły na powiązanie ze sprawą podpaleń 28-letniego mieszkańca Grodkowa. Po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. W momencie zatrzymania miał 1 promil alkoholu w organizmie.

Łącznie spłonęło 7 samochodów, 4 kontenery na śmieci oraz część piwnicznego korytarza.

Straty pokrzywdzeni oszacowali na 200 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

Zatrzymany 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

 

  • Spalone samochody
  • Spalone samochody
  • Spalona piwnica
Powrót na górę strony
Polska Policja