Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa 15-latka za kierownicą BMW zakończyłą jazdę w rowie

Data publikacji 25.06.2015

Przed sądem rodzinnym stanie 15-latka, która prowadząc bmw wjechała do rowu. Nastolatka, jak się okazało, była pijana. Nietrzeźwy był również 19-letni właściciel auta, który podróżował wraz z nastolatką. Po wytrzeźwieniu młody człowiek zostanie ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania a dodatkowo nietrzeźwej.

24 czerwca 2015 roku, o godzinie 6:15 patrol ruchu drogowego został wysłany do zdarzenia drogowegona terenie gminy Zapolice. Ze zgłoszenie wynikało, że w miejscowości Pstrokonie do rowu wjechało bmw 320. Mundurowi potwierdzili tę informację. Przy pojeździe stał 19-letni właściciel auta, który jak wynika z zebranego materiału, był pasażerem. Pojazdem kierowała 15-letnia zduńskowolanka, której udostępnił pojazd. Nastolatka po wjechaniu do rowu uciekła w pobliskie zarośla. Tam została znaleziona przez policjantów i jej ojca, który również przyjechał na miejsce zdarzenia. Podczas rozmowy mundurowi stwierdzili, że jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie  półtora promila alkoholu. Pijany był też właściciel bmw. Urządzenie wykazało u niego ponad półtora promila. Po wykonaniu czynności nieletnią przekazano ojcu.

Za swój czyn nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym. Kary nie uniknie również właściciel samochodu. Po wytrzeźwieniu zostanie ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania a dodatkowo nietrzeźwej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony