Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 57-latka, który jechał kradzionym autem

Data publikacji 25.06.2015

Policjanci z Szubina zatrzymali 57-latka, który poruszał się volkswagenem transporterem skradzionym z terenu Niemiec. Auto zostało odzyskane, a kierowca usłyszy zarzuty. Podejrzany został zatrzymany dzięki zgłoszeniu, jakie otrzymał dyżurny policji o tym, że kierowca dostawczego auta może być pijany.

Wczoraj (24.06.15) krótko po 10.00 dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od funkcjonariusza ze Żnina, że na alarmowy numer dodzwonił się do niego kierowca, jadący trasą Żnin – Bydgoszcz, i poinformował o zmierzającym w stronę Bydgoszczy volkswagenie transporterze na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany.

We wskazane miejsce natychmiast zostali skierowani szubińscy dzielnicowi. Chwilę później zauważyli auto, o którym była mowa w zgłoszeniu, więc pojechali za nim. Podczas jazdy dawali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na nie, a wręcz przeciwnie - za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Podczas ucieczki za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych, zmuszał innych kierowców do niebezpiecznych manewrów czym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po trwającym blisko 20 minut pościgu volkswagen wjechał na teren kompleksu leśnego w miejscowości Smolniki, gdzie kierowca porzucił auto i uciekał pieszo, wtedy też zatrzymali go szubińscy dzielnicowi.

Trzeźwość kierowcy nie budziła zastrzeżeń, za to był inny powód, dla którego za wszelką cenę próbował on uciec policjantom. Otóż po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że volkswagen transporter, którym jechał 57-latek, został z poniedziałku na wtorek (22/23.06.15) skradziony z jednego z komisów samochodowych na terenie Niemiec.

Mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj (25.06.15) mężczyzna zostanie przesłuchany i po uzgodnieniu z prokuraturą oraz stroną niemiecką zostaną mu przedstawione zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Podejrzany o kradzież volkswagena po zarzutach ►

Powrót na górę strony
Polska Policja