Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekinier z aresztu zatrzymany

Data publikacji 26.06.2015

Białostoccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Choroszcz, który w maju uciekł z Aresztu Śledczego w Hajnówce. 27-latek najpierw ukrył się w altanie na jednej z posesji, a następnie zaatakował mundurowych. Mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w maju tego roku uciekł z Aresztu Śledczego w Hajnówce.

Policjanci ustalili, że poszukiwany najprawdopodobniej pracuje przy docieplaniu budynków na jednym z białostockich osiedli. Przestępca, gdy zobaczył zbliżający się nieoznakowany pojazd Policji zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg informując inne patrole o kierunku ucieczki poszukiwanego. W pościg za przestępcą włączyły się patrole ruchu drogowego i miejskiej patrolówki. 27-latek w trakcie ucieczki przebiegał przez prywatne posesje, zarośla. Policjanci zablokowali wszystkie możliwe drogi ucieczki, co skłoniło poszukiwanego do ukrycia się na jednej z prywatnych posesji przy ul. Długiej, w altanie pod deskami. Podczas przeszukiwania terenu posesji 27-latek zaatakował funkcjonariuszy. Natychmiast został obezwładniony, a następnie trafił do Aresztu Śledczego w Białymstoku. Teraz za czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony