Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiona 87-letnia kobieta odnaleziona

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci ze Stalowej Woli prowadzili wczoraj poszukiwania 87-letniej kobiety, która wybrała się na jagody i podczas zbierania straciła orientację i zgubiła się. Po całonocnych poszukiwaniach, w których brało udział ponad dwudziestu policjantów, zaginioną odnaleziono.

Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy wczoraj tuż przed godz. 20:00 otrzymał informację od córki 87-letniej mieszkanki Łążka Chwałowskiego, w gminie Radomyśl nad Sanem, o zaginięciu mamy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej mama wybrał się po godz. 14:00 na jagody do lasu, kilkaset metrów od domu. Kobieta powiedziała policjantom, że razem ze znajomymi na własną rękę szukali matki, jednak nie przyniosło to rezultatu. Policjanci ustalili rysopis i ubiór zaginionej kobiety.  
 
Funkcjonariusze zmobilizowali siły i zaczęli szukać zaginionej - do poszukiwań włączyło się kilka patroli. Policjanci sprawdzili teren przyległy do miejsca zamieszkania zaginionej kobiety, skontrolowane zostały przystanki autobusowe, budynki gospodarcze. Sprawdzono również teren przyległy do dróg prowadzących w kierunku Borowa i Zaklikowa. Na miejsce przybył przewodnik z psem służbowym. Funkcjonariusze dotarli do mężczyzny, który około godz.15.30 wracając ze zbierania jagód widział zaginioną i wołał ją, jednak kobieta odpowiedziała, że jeszcze zostanie. 
 
Do poszukiwań włączały się kolejne siły policyjne. Zaginionej szukało 20 policjantów prewencji i służby kryminalnej, którzy przeczesywali kompleks leśny w kierunku Borowa. W tym właśnie rejonie widziana była po raz ostatni zaginiona kobieta. W akcję poszukiwawczą włączyli się też dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu, 10 strażaków ochotników, 2 strażników leśnych oraz 15 mieszkańców Łążka. 
 
W trakcie akcji poszukiwawczej, dzisiaj, tuż przed godz. 6:00 policjanci otrzymali sygnał, że na przystanku autobusowym w Antoniowie Zalesie siedzi starsza kobieta. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to zaginiona 87-letnia mieszkanka Łążka Chwałowskiego. Kobieta powiedziała policjantom, że straciła orientacje w lesie, po czym chcąc wrócić do domu przeszła blisko 10 kilometrów. Kobieta była komunikatywna, nie miała żadnych obrażeń, jednak z uwagi na wyczerpanie została przewieziona do szpitala. 

Wszystkim osobom, które wsparły działania stalowowolskiej Policji w poszukiwaniach mieszkanki Łążka Chwałowskiego - dziękujemy!

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony