Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w kilka godzin po napadzie

Data publikacji 30.06.2015

W niespełna kilka godzin po napadzie na salon gier w Żyrardowie, policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali dwóch 27-letnich podejrzanych. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (28.06.br.), tuż po godz.10:00, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o napadzie na jeden z salonów gier w Żyrardowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów z wydziału kryminalnego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że około godziny 10:00 do salonu weszli sprawcy, którzy obezwładnili 42-letnią pracownicę, a następnie, po uprzednim włamaniu do czterech automatów do gier, mężczyźni ukradli pieniądze i uciekli w nieznanym kierunku.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zebrali ślady, przesłuchali świadków, po czym rozpoczęli typowanie sprawców. W trakcie badania miejsca zdarzenia użyto psa tropiącego.

W wyniku pracy operacyjno-procesowej, około godz. 18:00, jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali podejrzanych o napad. Okazali się nimi być dwaj 27-letni żyrardowianie. Młodzi ludzie zostali zaskoczeni przez policjantów w mieszkaniu jednego z nich. Mężczyźni nie stawiali oporu podczas zatrzymania. Podejrzani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w żyrardowskiej komendzie.

Podczas przeszukania zabezpieczono część skradzionych pieniędzy, które mogą pochodzić z tego zdarzenia.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Film Zatrzymani w kilka godzin po napadzie

Pobierz plik Zatrzymani w kilka godzin po napadzie (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony