Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za rozboje na stacjach benzynowych

Data publikacji 01.07.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinianie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napady na stacje benzynowe. Wszyscy zatrzymani są po zarzutach, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe areszty.

Sprawcy namierzani byli od marca zeszłego roku kiedy to dwukrotnie w odstępie miesiąca napadli na stację benzynową w Reczu. Mężczyźni działali w ten sposób, że w kominiarkach na głowach wchodzili na stację, terroryzowali pracowników zastraszając ich przedmiotem przypominającym broń, a następnie okradali kasę oraz sejf. Napad trwał kilka minut, a napastnicy w ten sposób ukradli w sumie około 40 tys. zł.

Kolejny raz na terenie województwa zachodniopomorskiego rozbójnicy pojawili się kilka dni temu. Tym razem usiłowali okraść stację benzynową w Stargardzie Szczecińskim. Zamaskowany mężczyzna zażądał od pracowników wydania pieniędzy, gdy jednak okazało się, że nie ma do nich dostępu, napastnicy oddalili się.

Sprawcy wpadli wręce stróżów prawa w minioną sobotę, zaraz po kolejnym napadzie na stację benzynową w Strzelcach Krajeńskich. W tym przypadku jeden z mężczyzn wszedł na stację i zażądał wydania pieniędzy. Po otrzymaniu kilkuset złotych wyszedł z lokalu. Wtedy zareagowali policjanci z KWP w Szczecinie. Zatrzymali podejrzanego, a także czkających nieopodal w samochodzie jego kompanów.

Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat zostali przetransportowani do Komendy w Strzelcach Krajeńskich. Tam usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Nie byli wcześniej karani. Sąd zastosował wobec nich trzy miesiące aresztu.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Jeden z zatrzymanych prowadzony przez policjantów
  • Jeden z zatrzymanych prowadzony przez policjantów
  • Jeden z zatrzymanych prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony