Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano pijanego kierowcę, który uderzył samochodem w budynek, a potem uciekł

Data publikacji 01.07.2015

Nawet do 3 lat pozbawienie wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu jeleniogórskiego, a podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji oraz naruszenie nietykalność cielesnej funkcjonariusza. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,6 promila. Po zdarzeniu kierowcę, który uciekł razem z pasażerką, także nietrzeźwą, policjanci znaleźli w pobliskich zaroślach.

Policjanci z komisariatu w Kowarach zatrzymali 32 - letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca 2015 roku. Przed godziną 7:00 rano oficer dyżurny został powiadomiony o kolizji drogowej, do której doszło w Bukowcu na Placu Kościelnym. Według zgłoszenia kierowca jadący pojazdem marki BMW uderzył w budynek, a następnie porzucił auto i uciekł wraz z pasażerką.

Policjanci rozpoczęli ich poszukiwania. Okazało się, że uciekinierzy schowali się w pobliskich zaroślach. Zostali zatrzymani. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało u niego 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych i próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że jest to 32 - letni mieszkaniec Kowar. Pasażerką okazała się natomiast 29 - letnia mieszkanka jednej z miejscowości położonych w pobliżu Kowar. Ona również była pijana. Mężczyzna w trakcie czynności był agresywny, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, a jednego z nich odepchnął.

32 - latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i spowodowanie kolizji drogowej, za co grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony