Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

28-latek zatrzymany w związku z usiłowaniem rozboju

Data publikacji 01.07.2015

28-latek odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju. Mężczyzna napadł na pracownicę jednego z kantorów w Redzie. Podczas rozboju mężczyzna używał atrapy broni. Kradzież nie powiodła się, a mężczyzna został w ciągu 10 minut od zdarzenia zatrzymany przez kryminalnych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za przestępstwo usiłowania rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:30 na terenie Redy w jednym z kantorów. Sprawca wszedł do placówki z przedmiotem przypominającym broń palną i od ekspedientki zażądał wydania pieniędzy. Kobieta uruchomiła alarm anty-napadowy. Mężczyzna spłoszył się i wybiegł na zewnątrz, po czym zaczął uciekać.

Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren i w rejonie dworca zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 28- latek został zatrzymany przez kryminalnych w ciągu niespełna 10 minut od zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli atrapę broni, którą posługiwał się podczas rozboju.

28-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna jeszcze dziś zostanie przesłuchany przez śledczych. Policjanci wystąpią do prokuratury by został złożony wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony