Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte prawie 160 tys. zł

Data publikacji 02.07.2015

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież damską i męską, galanterię, obuwie i akcesoria. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na prawie 160 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 3 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 181 sztuk odzieży, galanterii damskiej oraz kilka par butów i okulary oznaczone nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość
tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 158 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku od 25 do 40 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony