Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na banki - usłyszał kolejne zarzuty

Data publikacji 02.07.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy razem z Prokuraturą Rejonową Bydgoszcz-Północ prowadzą śledztwo w sprawie napadów na placówki bankowe. Wszystko zaczęło się pod koniec kwietnia br., gdy w policyjną zasadzkę pod Toruniem wpadł 17-latek, który zrabował pieniądze z banku na bydgoskich Bartodziejach.

Śledztwo prowadzone od tego czasu nabiera rozmachu. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów, wnikliwa analiza innych tego typu spraw pozwoliła na ustalenie, że zatrzymany 17-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw. Otóż pod koniec marca w Toruniu przy ul. Stara Droga usiłował wyrwać torebkę kobiecie. Celu jednak nie osiągnął, gdyż pokrzywdzona skutecznie się obroniła. 3 kwietnia br. w Inowrocławiu sterroryzował przedmiotem łudząco podobnym do pistoletu pracownika punktu pożyczkowego i ukradł pieniądze. Podobnie działał 14 kwietnia we Włocławku oraz 24 kwietnia w Gdańsku.

Młody mężczyzna przez cały czas pozostaje w areszcie.

Już dziś wiadomo, że usłyszał łącznie 6 zarzutów związanych z napadami i usiłowaniami napadów na placówki bankowe i pożyczkowe w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Włocławku i Gdańsku oraz usiłowania kradzieży torebki na tzw. „wyrwę” w Toruniu.

A wszystko zaczęło się, przypomnijmy, pod koniec kwietnia tego roku, gdy tuż po 11:00 dyżurny policji w Bydgoszczy otrzymał zgłoszenie o napadzie na placówkę bankową. Natychmiast na ulice Curie-Skłodowskiej skierowano najbliższe patrole. Jak się okazało, do oddziału banku wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownice placówki i zażądał pieniędzy. Sprawca po otrzymaniu gotówki uciekł. Mężczyzna, który widział napastnika wychodzącego z agencji, poszedł za nim i skontaktował się telefonicznie z dyżurnym policji. Świadek przekazał, że sprawca wsiadł do zaparkowanej niedaleko taksówki i odjechał.

Dyżurny dysponując takimi informacjami ustalił taksówkarza, któremu przekazał telefonicznie instrukcje dotyczące zachowania się i dalszego postępowania. W tzw. międzyczasie komunikat został przekazany do policjantów z Torunia, którzy zatrzymali pasażera taksówki na stacji paliw w miejscowości Przysiek.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 17-latku przedmioty, które posłużyły do dokonania przestępstwa oraz skradzioną gotówkę. Już wtedy policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna ma na swoim koncie również dokonanie dwóch innych tego typu przestępstw, których dokonał także w kwietniu br. w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej i Wiatrakowej.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Zatrzymany
  • Zabezpieczona broń

Film Napadał na banki - usłyszał kolejne zarzuty

Pobierz plik Napadał na banki - usłyszał kolejne zarzuty (format mp4 - rozmiar 6.33 MB)

Powrót na górę strony