Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 09.07.2015

Policjanci Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach zatrzymali oszusta internetowego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że udało mu się oszukać ponad 70 osób na kwotę ponad 60 tys.zł. Ma on na swoim koncie wiele podobnych przestępstw.

Policjanci z Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach wpadli na trop 23 - letniego mężczyzny podejrzewanego o szereg oszustw internetowych. Sprawca wystawiał fikcyjne oferty sprzedaży telefonów komórkowych na portalach ogłoszeniowych, inkasował należność, a następnie nie wysyłał towaru kupującym.

Od listopada ubiegłego roku oszukał on w ten sposób ponad 70 osób na kwotę kwotę przynajmniej 62 tys. zł. Podejrzany prowadził „podróżniczy” tryb życia, dlatego ustalenie miejsca jego pobytu było utrudnione. Do zatrzymania ostatecznie doszło w Poznaniu.

Zatrzymany był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa. Był on poszukiwany dziewięcioma listami gończymi i zarządzeniami o ustaleniu miejsca pobytu. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony