Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 09.07.2015

Za handel odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm odpowie przed sądem kobieta ustalona i zatrzymana przez policjantów Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu.Kobieta sprzedawała podrobioną odzież i obuwie poprzez ogłoszenia na jednym z portali społecznościowych. Z tego nielegalnego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację świadczącą o co najmniej blisko 400 tego typu transakcjach.Straty poszkodowanych koncernów odzieżowych, jak wstępnie oszacowano, mogą wynieść nawet 100 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali kobietę podejrzaną o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Podejrzana, to 23 – letnia mieszkanka jednej z miejscowości położonych na terenie powiatu oławskiego.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, kobieta od kilku miesięcy sprzedawała podrobioną odzież i obuwie, poprzez ogłoszenia na jednym z portali społecznościowych. Z tego nielegalnego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację świadczącą o co najmniej 400 transakcjach. Zabezpieczono także podrobioną odzież i inne przedmioty służące do prowadzenia przestępczego procederu. Straty poszkodowanych koncernów odzieżowych, jak wstępnie oszacowano, mogą wynieść nawet 100 tys. złotych.

Na podstawie dalszych czynności w tej sprawie, prowadzonych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, oraz analizy zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci przedstawili zatrzymanej zarzuty handlu przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi, co w świetle przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanej zdecyduje teraz sąd.

Obecnie oławscy policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego nielegalnego procederu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony