Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe

Data publikacji 10.07.2015

Lipnowscy kryminalni namierzyli garaż, w którym znaleźli zdemontowane audi A5. Funkcjonariusze ustalili, że auto pod koniec ubiegłego miesiąca zostało skradzione z jednego z parkingów na terenie Torunia. Szybko okazało się, że to nie jedyna „dziupla” i nie jedyny odzyskany w częściach samochód. Do sprawy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty paserstwa.

Lipnowscy kryminalni, dysponując wcześniejszymi ustaleniami, weszli w poniedziałek (06.07.1br.) na teren prywatnej posesji w gminie Bobrowniki. W wyniku przeszukania znajdującego się tam garażu funkcjonariusze znaleźli zdemontowane audi A5. Podczas wstępnej weryfikacji okazało się, że auto pod koniec czerwca (27.06.br.) zostało skradzione z jednego z parkingów na terenie Torunia. Właściciel oszacował jego wartość na kwotę 190 tys. zł. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 22-letniego użytkownika „dziupli”. Dalszym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, którzy przejęli od lipnowskich kolegów zatrzymanego mężczyznę i zebrany dotąd materiał dowodowy. To na jego podstawie udowodnili mężczyźnie, że wiedząc, iż auto jest kradzione, pomógł w jego ukryciu i demontażu.

Policjanci w toku dalszych czynności i po skrupulatnej analizie uzyskanych informacji trafili na jedną z posesji w powiecie włocławskim. Tam, podczas przeszukania garażu znaleźli fragmenty citroena berligo, który również figurował w policyjnych systemach, jako utracony. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży tego pojazdu doszło w nocy z 9 na 10 kwietnia tego roku. Citroen „zniknął” z ul. Waryńskiego we Wrocławiu, o czym właściciel poinformował policjantów, gdy tylko zobaczył, że nie ma auta tam gdzie powinno być.

Na posesji tej do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali 29-latka. Mężczyźnie kryminalni przedstawili również zarzut paserstwa. Dowiedli bowiem, że brał udział w demontażu audi A5 skradzionego w Toruniu, a także citroena skradzionego we Wrocławiu. Podobnie jak 22-latek on również wiedząc, że oba te pojazdy zostały skradzione pomagał w ich ukryciu i demontażu.

Obu mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

  • Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe
  • Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe

Pobierz plik Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe (format mp4 - rozmiar 1.33 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja