Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wytypowali i zatrzymali włamywacza do piwnic

Data publikacji 10.07.2015

Najczęściej łupem złodzieja padały rowery. Dla kryminalnych stało się jasne, że za włamaniami może stać ten sam sprawca lub grupa osób. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego 22-latka z Osiedla Na Skarpie. Policjanci udowodnili zatrzymanemu 29 czynów. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Pierwsze zawiadomienie o kradzieży z włamaniami do piwnic wpłynęło do Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo pod koniec lutego tego roku. Dotyczyło włamania do piwnicy przy ul. Tłoczka w Toruniu. Właścicielowi zginął wtedy rower wart kilkaset złotych. Za kilka dni z tej samej ulicy otrzymano kolejne zgłoszenie. Tym razem właściciel piwnicy podczas włamania stracił sprzęt wędkarski.

Do komisariatu napływały kolejne zgłoszenia o włamaniach do piwnic. Najczęściej łupem sprawcy padały rowery. Dla kryminalnych stało się jasne, że za tymi włamaniami może stać ten sam sprawca lub grupa osób. W kilkudziesięciu postępowaniach zbierali materiał dowodowy i jako sprawcę wytypowali 22-latka z Osiedla Na Skarpie.  

W miniony wtorek (07.07.2015 r.) doszło do zatrzymania podejrzanego. Precyzyjna praca kryminalnych i śledczych przyniosła oczekiwany efekt. Udowodnili zatrzymanemu 29 czynów wśród nich były kradzieże, włamania i usiłowania kradzieży z włamaniami, których sprawca dokonał na terenie Rubinkowa i Osiedla Na Skarpie.

Dodatkowo podczas przeszukania zajmowanego przez 22-latka lokalu policjanci odnaleźli kilkadziesiąt sztuk amunicji, jak się okazało, nielegalnie posiadanej, gdyż mężczyzna nie posiadał stosownych zezwoleń. Do tej sprawy policjanci odzyskali również jeden z rowerów ukradzionych podczas włamania oraz wiertarkę. Przedmioty wkrótce wrócą do właścicieli.

W czwartek (09.07.br.) funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Prokurator zdecydował, że 22-latek będzie musiał zgłaszać się do komisariatu Policji Toruń Rubinkowo cztery razy w tygodniu i  ma zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sprawą posiadania amunicji bez wymaganych zezwoleń zajmie się w śledztwie prokurator. Za ten czyn grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja