Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXII Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych

Data publikacji 13.07.2015

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji. Ogólnopolski finał turnieju odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku. Mazowsze będą w nim reprezentować policjanci z Płocka i Radomia.

Już po raz kolejny Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu organizuje i przeprowadza eliminacje wojewódzkie II stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji -- Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku ". Tym razem zawody odbyły się w  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Startowały 22 drużyny reprezentujące wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe garnizonu mazowieckiego.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo obywatelom na ulicach miast, podczas eliminacji wojewódzkich musieli wykazać się znajomością wiedzy zawodowej, stosowaniem techniki obezwładniania osób, sprawnością fizyczną podczas pokonywania policyjnego toru przeszkód oraz  umiejętnościami strzeleckimi - strzelanie sytuacyjne.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów, pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

Ze służbą wiąże się wiele oczekiwań, od niej zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Bezkonkurencyjną drużyną tej edycji zawodów, był zespół reprezentujący Komendę Miejską Policji w Płocku. Asp. Piotr Żabka i sierż. Łukasz Liszewski byli najlepsi w każdej z rozegranych konkurencji i w konsekwencji zwyciężyli w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, st.post. Bartosz Kita oraz sierż. Sebastian Wołczyński.  Miejsce III w klasyfikacji generalnej przypadało Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach, reprezentowanej przez zespół: sierż. Andrzej Jasiński, st.post. Krzysztof Godun.

Najlepsze dwie pary patrolowe, będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas XXII Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2015" organizowanego przez Szkołę Policji w Słupsku w dniach 23 - 25 września 2015 roku.

(KWP w Radomiu/ic)

  • XXII Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych
  • XXII Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych
  • XXII Ogólnopolskie Zawody Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych
Powrót na górę strony