Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł złodziej samochodowy

Data publikacji 13.07.2015

Policjanci zatrzymali 42-latka podejrzewanego o co najmniej 15 kradzieży pojazdów. Auta ginęły na terenie województwa łódzkiego ale także Torunia, Włocławka, Katowic i Będzina. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Łodzi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzioną mazdę  RX8. 10 lipca 2015 roku funkcjonariusze dotarli w rejon kompleksu garaży na Osiedlu Doły w Łodzi. Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że może tam być ukrywany samochód pochodzący z kradzieży. W trakcie obserwacji podjechało czarne audi A6. Kierowca wysiadł z pojazdu i otworzył jeden z garaży. Wówczas policjanci postanowili sprawdzić tę sytuację. Okazało się, że wewnątrz ukryto mazdę RX8 skradzioną z 8 na 9 lipca 2015 roku  z ulicy Folwarcznej w Łodzi.  42-latek został zatrzymany. 

Policjanci przeprowadzili szczegółowego oględziny zabezpieczając szereg śladów kryminalistycznych. Skradzione auto wróciło już do właściciela. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 42-latek może mieć na swoim koncie kilkanaście kradzieży pojazdów dokonanych nie tylko na terenie województwa łódzkiego w okresie od lutego do maja 2015 roku, czyli w czasie kiedy podejrzany opuścił zakład karny. Łupem najczęściej padały fordy, mazdy, renault i peugeoty. Trwa analiza spraw.

42-latek był już wcześniej wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. Łącznie za murami zakładów karnych przebywał ponad 15 lat. Tym razem grozi mu wyrok w wymiarze do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zabezpieczony pojazd
Powrót na górę strony
Polska Policja