Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za napady na sklepy z "wyrobami kolekcjonerskimi"

Data publikacji 14.07.2015

Do 15 lat w więzieniu może spędzić 37-latek, który dwukrotnie napadł z bronią w ręku na sklepy oferujące tzw. wyroby kolekcjonerskie. Mężczyznę zatrzymali kryminalni z Żor, którzy zabezpieczyli przy nim skradziony łup, w tym dopalacze, a także pistolet gazowy którym posłużył się w chwili napadu. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 37-latka.

Operacyjni z Żor poszukiwali 37-latka od 3 lipca br., kiedy to do Komendy Miejskiej Policji w Żorach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży towaru w jednym z miejscowych sklepów oferującym do sprzedaży tzw. wyroby kolekcjonerskie. Po otrzymanym zgłoszeniu kryminalni pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali pracownika sklepu. Jak się okazało, posiadał on ponad 20 oryginalnie zapakowanych substancji psychotropowych, którymi handlował.

Kryminalni jednocześnie nadal poszukiwali 37-letniego mężczyzny, który w tym samym dniu napadł na podobną placówkę w Rybniku. Napastnik, posługując się przedmiotem przypominającym broń zagroził pracownikom sklepu żądając pieniędzy, "wyrobów kolekcjonerskich" oraz laptopa. Kilka dni później wrócił do Żor i ponownie napadł na ten sam sklep, który okradł na początku lipca. Mężczyzna i w tym przypadku pracownikom zagroził bronią, a po napadzie wsiadł do samochodu i z łupem odjechał w nieznanym kierunku.

Dzięki prowadzonym działaniom, jeszcze tego samego dnia, podejrzany wpadł w ręce operacyjnych z Żor. Został on zatrzymany po południu w centrum Rybnika. Kryminalni nie tylko odzyskali skradziony łup, w tym pieniądze, laptopa i substancje o nazwie "Rozpałka do ogniska", czy "Dodatki do Żwiru", ale także pistolet gazowy, jakim 37-latek posługiwał się w czasie obu napadów.

Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do winy. Tłumaczył jednak, że były to tylko żarty.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 37-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Trafił on do jednego ze śląskich aresztów śledczych. Za dwa rozboje z użyciem broni oraz kradzież, grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Swój finał w sądzie znajdzie także sprawa sprzedawcy z Żor, który handlował dopalaczami. Póki co zabezpieczony towar trafił do ekspertyzy biegłych, a akta na biurko prokuratora.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Aresztowany za napady na sklepy z "wyrobami kolekcjonerskimi"

Pobierz plik Aresztowany za napady na sklepy z "wyrobami kolekcjonerskimi" (format mp4 - rozmiar 11.16 MB)

Powrót na górę strony