Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli kable - zostali zatrzymani

Data publikacji 14.07.2015

Policjanci z Opola zatrzymali 27 oraz 33-latka. Mężczyźni podejrzani są o kradzież prawie 600 metrów kabli o wartości blisko 140 tys. złotych. Dodatkowo 27-latek prowadził samochód bez uprawnień i posiadał narkotyki. Obaj zatrzymani usłyszeli łącznie 6 zarzutów. Za te czyny może grozić im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu w ciągu ostatnich dni otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży kabli. W sobotę (11 lipca br.) nad ranem policjanci zatrzymali na obrzeżach miasta dwóch mężczyzn. 27-latek wraz z 33-latkiem pocięli i usiłowali wywieźć blisko 300 metrów bieżących kabli teletechnicznych. Poszkodowany straty wycenił na 70 tys. złotych.

Obaj mieszkańcy Opola zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu. W trakcie przeszukania mężczyzn policjanci przy 27-latku znaleźli amfetaminę. Śledczy ustalili również, że mężczyzna kierował samochodem mimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Prowadzący sprawę ustalili, że mężczyźni 3 dni wcześniej mieli ukraść na terenie Opola 280 metrów bieżących kabli. Wówczas straty wyceniono również na blisko 70 tys. złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania oraz kradzieży kabli. Dodatkowo 27-latkowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków oraz niestosowania się do decyzji, o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za te czyny może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony