Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca potrącił rowerzystkę i uciekł, ale niedaleko

Data publikacji 14.07.2015

Policjanci z lipnowskiej „drogówki” zatrzymali pijanego kierowcę z zakazem prowadzenia pojazdów, który kilka minut wcześniej potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.07.br.) kilka minut po 21:00, na prostym odcinku drogi w miejscowości Kikół Wieś, w powiecie lipnowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem escortem potrącił jadącą przed nim rowerzystkę. W wyniku odniesionych obrażeń 38-letnia kobieta została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. Kierowca pojazdu natomiast, nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia i uciekł, nie udzielając rannej pomocy.

Policjanci bardzo szybko ustalili dane uciekiniera i zatrzymali go, już po kilkunastu minutach od otrzymania zgłoszenia o zdarzeniu. Wtedy wyjaśnił się powód reakcji 23-latka. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto, w trakcie dalszych czynności, okazało się, że był on już wcześniej karany za jazdę po pijanemu i w związku z tym, obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat. B do października przyszłego roku. Funkcjonariusze ustalili również i zatrzymali 47-latka, który w chwili zdarzenia towarzyszył 23-latkowi. On także był pijany. Miał w organizmie ponad 2,7 promila.

Obaj mężczyźni trafili za kraty policyjnego aresztu, a jak wytrzeźwieją będą prowadzone z ich udziałem dalsze czynności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony