Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj, przechodź!

Data publikacji 19.07.2015

Łomżyńscy policjanci zainscenizowanym w warunkach miejskich wypadkiem drogowym z udziałem pieszego, rozpoczęli działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „3 kroki do…przejścia”. Mundurowi będą informować pieszych o podstawowych zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na różnego rodzaju spotkaniach profilaktycznych i poprzez profilaktyczne ulotki. Tematyczne treści skierowane do pieszych pojawią się na interaktywnych tablicach reklamowych ustawionych przy głównych ulicach miasta, a także w autobusach MPK. Celem działań jest zapobieganie wypadkom z udziałem osób pieszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy, wspólnie z przedstawicielami grupy ratowniczej „Nadzieja” z Łomży, przy udziale autobusu MPK i kierowcy przeszkolonego do udzielania pierwszej pomocy, zainscenizowali  zdarzenie z udziałem pieszego, który wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający autobus. Stworzony dla mieszkańców miasta profilaktyczny pokaz wypadku drogowego, poza omówieniem każdego z etapów i działań osób będących na miejscu wypadku, stał się także okazją do rozpoczęcia akcji edukacyjno – profilaktycznej łomżyńskiej „drogówki” pn. „3 kroki…do przejścia”.

Podczas profilaktycznej części spotkania - pogadanki skierowanej do pieszych, w tym do przybyłych na pokaz dzieci wypoczywających na koloniach w Centrum Katolickim w Łomży, policjanci podkreślali, że podstawą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie przez jezdnię według trzech podstawowych zasad. Zatrzymania się przed jezdnią, upewnienia się co do możliwości wejścia na jezdnię i dopiero po wykonaniu tych czynności - przechodzenia przez jezdnię. Znane każdemu zasady nie przez wszystkich pieszych stosowane są w praktyce – co ma niestety negatywny wpływ na ich bezpieczeństwo.

Działania edukacyjno – profilaktyczne realizowane będą przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego przez najbliższe kilka miesięcy. Policjanci będą rozdawać ulotki, a na ustawionych przy głównych ulicach miasta tablicach reklamowych oraz w autobusach MPK pojawią się tematyczne treści skierowane do pieszych. Celem działań jest zapobieganie wypadkom z udziałem osób pieszych.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!
  • Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!
  • Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!
  • Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!
  • Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!

Film Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź!


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Bezpieczny pieszy: zatrzymaj się, rozejrzyj się, przechodź! (format flv - rozmiar 16.05 MB)

Powrót na górę strony