Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policyjnym radiowozem i uderzył w drzewo

Data publikacji 21.07.2015

Policjanci ścigali kierowcę osobowego opla, który zlekceważył sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna z dużą prędkością zjechał w drogę leśną, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Wczoraj po południu policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Wielkich Oczach, patrolując trasę Łukawiec-Bihale, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla astry, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Pomimo wydawanych przez policjantów znaków i sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierujący zignorował je i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Ścigany pojazd jechał całą szerokością jezdni, blokując drogę policyjnemu radiowozowi i zmuszał innych kierujących niemal do zjazdu z drogi w celu uniknięcia zderzenia. Następnie osobowy opel z dużą prędkością zjechał w drogę polną, z niej wjechał do lasu i uderzył w drzewo. Kolizja zakończyła się dla kierowcy jedynie kilkoma zadrapaniami.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.   

(KWP w Rzeszowie / mg) 

Powrót na górę strony