Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjmowała pacjentów będąc pod wpływem alkoholu

Data publikacji 21.07.2015

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące jednej z lekarek, która miała znajdować się pod wpływem alkoholu i przyjmować w takim stanie pacjentów w placówce medycznej. Jak wstępnie ustalono, miała ona blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają zakres czynności medycznych, jakie podejmowała kobieta.

20 lipca 2015 roku około 11:00 funkcjonariusze ze Starego Miasta otrzymali informację o lekarce, która przyjmuje pacjentów w jednej z placówek medycznych prawdopodobnie znajdując się pod wpływem alkoholu. W związku ze zgłoszeniem policjanci udali się na miejsce, gdzie skontaktowali się z kierownikiem ośrodka oraz udali się do gabinetu, w którym przyjmowała podejrzewana lekarka. Wstępne badanie wykazało u niej blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego od kobiety pobrano krew do dalszej analizy laboratoryjnej.  

Jak wstępnie ustalono, do chwili ujawnienia stanu, w jakim się znajdowała, lekarka zdążyła przyjąć dwie osoby. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym przede wszystkim sprawdzają zakres czynności medycznych podejmowanych przez kobietę podczas przyjmowania pacjentów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony