Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust „na oficera CBŚP” zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.07.2015

Osiem lat w więzieniu może spędzić 21-letni mężczyzna, którego zatrzymali w Szczecinie policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Mężczyzna udawał oficera CBŚP i odbierał pieniądze od oszukanych starszych ludzi na terenie całego kraju. Decyzją sądu 21-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Pod koniec maja br. policjanci z Konina otrzymali zgłoszenie o tzw. oszustwie metodą „na policjanta CBŚ”. W ten właśnie sposób nieznany mężczyzna odebrał od 61-letniej mieszkanki Konina 50 tysięcy złotych. Nie będąc zadowolony z łupu poprosił starszą panią o wypłacenie z banku kolejnych pieniędzy. Tylko dzięki czujności pracownicy agencji bankowej kobieta nie straciła następnych kilkudziesięciu tysięcy. Zaniepokojone zachowaniem kobiety kasjerki powiadomiły o wszystkim oficera dyżurnego konińskiej komendy oraz inne placówki w Koninie.

W banku natychmiast pojawili się policjanci z wydziału kryminalnego. Od nich starsza pani dowiedziała się, że padła ofiarą oszusta. Wtedy też okazało się jak bardzo przestępca przez telefon omamił 61-latkę. Dłuższą chwilę zajęło policjantom przekonanie kobiety, że są prawdziwymi policjantami i wcale nie współpracują z przestępcami, wbrew temu co usłyszała od oszusta przez telefon.

Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że za oszustwem stoi 21-letni mieszkaniec Szczecina. Tam też mężczyzna został zatrzymany przez konińskich policjantów. Wiadomo już, że sprawca działał w kilku miastach na terenie całej Polski. Śledczy już zbierają informacje o popełnionych przez niego podobnych przestępstwach.

W Koninie 21-latek usłyszał zarzuty oszustwa i decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Oszust „na oficera CBŚP” zatrzymany przez policjantów

Pobierz plik Oszust „na oficera CBŚP” zatrzymany przez policjantów (format mp4 - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony